< Повернутись до послуг нотаріуса

Попередній договір

Якщо ви маєте намір продати спадковий будинок і хочете уникнути надмірних турбот, можна скористатися можливістю делегування своїх прав і повноважень іншій особі. Для цього можна оформити генеральну довіреність на спеціальному бланку, яка підтверджує передачу повноважень власника майна і є закріплена мокрою печаткою нотаріуса.

Час складання: від 30 хвилин

|

Нотаріальна копія: за домовленістю

Попереднім є договір, за яким сторони згодні укласти майбутній основний договір протягом визначеного строку. Ось основні положення, які визначають цей вид договору:

Попереднім є договір, за яким сторони згодні укласти майбутній основний договір протягом визначеного строку. Ось основні положення, які визначають цей вид договору:

  1. Форма угоди: Попередній договір укладається в тій формі, яка встановлена для основного договору. Якщо форма для основного договору не визначена, то угода має бути оформлена в письмовій формі.
  2. Відшкодування збитків: Сторона, яка необгрунтовано ухиляється від укладення основного договору, зобов’язана відшкодувати іншій стороні збитки, пов’язані з цим ухиленням, якщо інше не визначено угодою або законодавством.
  3. Припинення зобов’язань: Зобов’язання, встановлене попереднім договором, припиняється, якщо основний договір не укладений у визначений строк або якщо сторони не подають пропозиції про його укладення.
  4. Договір про наміри: Договір, в якому не вказано волевиявлення сторін надати йому силу попереднього договору, не вважається таким.

Ці положення створюють правову основу для ефективного укладання основного договору, забезпечуючи відповідальність за ухилення від виконання умов угоди.

ДОКУМЕНТИ ЯКІ НЕОБХІДНО НАДАТИ СТОРОНАМ ДОГОВОРУ

  • Документи, які підтверджують право власності на майно, такі як договори купівлі-продажу, міни, дарування, договори довічного утримання та свідоцтво про право власності, видане органами приватизації.
  • Документ, який засвідчує державну реєстрацію цих прав у Державному реєстрі речових прав.

Для фізичних осіб:

  • Паспорт (звертаємо Вашу увагу на вміст в паспорті вклеєних фотокарток у випадку досягнення особою 25-річного або 45-річного віку).
  • Свідоцтво про народження, якщо особа не досягла 16-річного віку (за винятком випадків досягнення особою 14-річного віку після 01.10.2016 року, коли вона зобов’язана отримати паспорт).
  • Ідентифікаційний номер – оригінал або нотаріально засвідчена копія (у випадку, якщо особа з міркувань релігійних чи інших переконань відмовилась від прийняття ідентифікаційного номера, паспорт із відміткою про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера).
  • Оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу (якщо основне майно буде придбане або набуватиметься в шлюбі), або його присутність під час укладення договору разом із паспортом та ідентифікаційним номером.
  • Заява-згода дружини (чоловіка) на укладення попереднього договору, підпис якої повинен бути нотаріально засвідчений (у випадку, коли основне майно буде придбане або набуватиметься в шлюбі).
  • Дозвіл органу опіки та піклування у разі участі малолітніх / неповнолітніх осіб у угоді.
  • Заява батьків, усиновителів чи опікунів про згоду на вчинення правочину неповнолітньою особою, справжність підпису яких засвідчується нотаріусом (якщо угода включає неповнолітніх у віці від 14 до 18 років), або їх присутність під час укладення договору разом із паспортом та ідентифікаційним номером.

Для юридичних осіб:

  • Оригінал Статуту (Засновницького договору) юридичної особи.
  • Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
  • Документ (нотаріально посвідчена довіреність, протокол, рішення), що підтверджує повноваження представника:
    протокол про обрання керівника, а якщо від імені юридичної особи діє представник за довіреністю – нотаріально посвідчена довіреність;
  • Протокол (рішення) загальних зборів юридичної особи на укладення попереднього договору.
  • Паспорт представника юридичної особи (звертаємо Вашу увагу на вміст в паспорті вклеєних фотокарток у випадку досягнення особою 25-річного або 45-річного віку) і ідентифікаційний номер – оригінал або нотаріально засвідчена копія (у випадку, якщо особа через свої релігійні або інші переконання відмовилась від прийняття ідентифікаційного номера – паспорт з відміткою про наявність у особи права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера).
  • Наявність печатки юридичної особи.

Нотаріус проконсультує Вас з усіх питань, що стосуються нотаріальних дій!